Stamps Backpackers Vandrarhem

Viktiga bekvämligheter

  • Wi-Fi

  • 24-timmars tjänster

  • Aktiviteter

  • Mat/Dryck

  • Luftkonditionering

  • Husdjur ej tillåtna

Läge

    Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai, som har Wi-Fi, ligger inom 1 km från Pratat Chedi Luang tempel.

    Detta vandrarhem ligger inom 13 minuters promenad från City Art & Cultural Centre och inom 25 minuters promenad från วัดเจ็ดยอด พระอารามหลวง. Vandrarhemmet i Chiang Mai ligger inte långt från Chang Puak-marknaden. Boendet i Chiang Mai ståtar med ett läge 700 meter från Tha Pae-porten.

    Gästerna kan besöka en lounge bar. Restaurangen Cooking Love, som är känd för asiatiska rätter, ligger inom 8 minuters promenad från vandrarhemmet Stamps Backpackers. Busstationen Vacational College är belägen i närheten av vandrarhemmet.

    Recension från hotellkritiker

    Stamps Backpackers Vandrarhem erbjuder en unik atmosfär som uppmuntrar till social interaktion genom dagliga aktiviteter och kvällsprogram. Jag uppskattade verkligen att stämningen var livlig utan att vara en festvandrarhem; det är lugnt och tyst på rummen efter kl. 23. De gemensamma utrymmena är verkligen trevliga, där man kan koppla av och träffa nya människor. Restaurangen och baren på vandrarhemmet är också ett stort plus, perfekt för att njuta av en god måltid eller en drink efter en dag av utomhusaktiviteter. Wi-fi tillgängligt överallt gör det enkelt att hålla kontakten, och för den aktive finns möjlighet till vandring och cykling direkt från dörren. Det är en plats där gästfrihet verkligen sätts i främsta rummet och där värdet för pengarna är oslagbart.

    Viktig information

    Incheckning: från 14:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00

    Rumsalternativ på Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai

    Incheckning
    Utcheckning
    Gäster
    2 gäster

    Vuxna:

    2

    Barn:

    0
    Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai Rum bild Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai Korridorer bild
    Dormitory Room Mixed

    Storlek: 16 m²

    Sängtyp: 6 enkelsängar

    Mer +
    Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai Vandrarhemssängar bild
    Dormitory Room Mixed

    Storlek: 16 m²

    Sängtyp: En singelsäng

    Mer +
    Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai Korridorer bild
    Dormitory Room Mixed

    Sängtyp: 6 enkelsängar

    Mer +
    Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai Bekvämligheter bild Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai Rum bild Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai Korridorer bild Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai Rum bild Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai Bekvämligheter bild
    Dormitory Room Mixed

    Sängtyp: En singelsäng

    Mer +

    Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mais läge

    Sevärdheter
    Utmärkta restauranger
    Transport
    Visa platser i närheten

    I närheten

    Flygplatser (1)

    Chiang Mai Flygplats
    6.4 km

    Tågstationer (1)

    Chiang Mai tågstation
    2.6 km

    Sevärdheter (10)

    Wat Chai Si Phum
    250 m
    Noina Art Studio
    250 m
    Wat Ou Sai Kham
    350 m
    Consulate General of The United States
    500 m
    Tha Pae-porten
    600 m
    Chang Puak Gate
    900 m
    Chiang Mai nattmarknad
    1.1 km
    Chedi Luang Temple
    1.1 km
    Wat Suan Dok
    2.7 km
    Chiang Mai University (CMU) Suan Dok Campus
    4.6 km

    Gästrecensioner av Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai

    Här kan du hitta verifierade recensioner som våra användare publicerade på denna webbplats

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.

    Recension har inte skickats.

    Försök igen.

    Vanliga frågor

    • Vilka är några spännande sevärdheter jag kan besöka i närheten av vandrarhemmet Stamps Backpackers?
      Besökare på vandrarhemmet Stamps Backpackers kan utforska ett av de berömda landmärkena, Tha Pae-porten, som ligger mindre än 700 meter bort.
    Tack för att du prenumererar
    Valuta
    • USD Amerikansk dollar
    • EUR Euro
    • GBP Brittiskt pund
    • AUD Australisk dollar
    • CAD Kanadensisk dollar
    • BRL Brasilianska Real
    • CNY Kinesiska Yuan
    • CZK Tjeckisk krona
    • DKK Dansk krona
    • HKD Hongkongdollar
    • ILS Israelisk ny Shekel
    • JPY Japanska Yen
    • MYR Malaysisk ringgit
    • NZD Nyzeeländsk dollar
    • NOK Norsk krona
    • PLN Polska Złoty
    • RON Rumänsk leu
    • RUB Rysk rubel
    • SAR Saudiarabisk rial
    • SGD Singaporiansk dollar
    • ZAR Sydafrikanska Rand
    • KRW Sydkoreansk won
    • SEK Svensk krona
    • CHF Schweizisk franc
    • TRY Turkisk lira
    • UAH Ukrainska Hryvnia
    • ARS Argentina, Peso
    • THB Thailändska baht
    Välj språk
    Kolla bästa tillgängliga priser
    Ange dina datum för att se priser
    Incheckning
    Utcheckning
    Gäster
    2 gäster

    Vuxna:

    2

    Barn:

    0
    Stamps Backpackers Vandrarhem Chiang Mai